Web Cloud

A  si každému se již někdy stalo,že potřeboval soubor,který zrovna neměl u sebe. Například připravená prezentace do školy apod. Je to jistě nepříjemné, ale v dnešní době není problém nechat takové věci  plavat stranou. Existuje totiž spousta cloudových aplikací,které vám umožní pracovat se vzdáleným uložištěm dat jako na vlastním počítači. Poslední dobou se objevují stále častěji a zároveň jsou také čím dál tím více využívanější. A proč vlastně?

Je to jednoduché. Umožňují vám mít vaše data neustále v bezpečí a nepřetržitě dostupná. navíc je můžete sdílet s ostatními,což je mnohem výhdnější,než například klasické rozesílání fotek z dovolené. Obzlášť oblíbené jsou pak tyto služby u mládeže,kde slouží ke sdílení většinou nelegálních obsahů, či jen obyčejných školních prací apod.

 

Mezi nejznámnější služby patří Dropbox, Microsoft SkyDrive Google Drive a nejnověji i Mega . Všechny tyto služby nabízejí většinou počáteční kapacitu prostoru do 7 Gb bezplatně. (Nedávno ještě Skydrive nabízel bezplatně 25Gb). Za další využívání cloudového prostoru si ale zákazník musí připlatit. Nicméně služba Mega jako jediná nabízí  úložný prostor 50Gb zdarma (Nutno podotknout, že je také zatím v Beta Verzi). Ceny se samozřejmě odrážejí od požadované kapacity, nicméně naprosté většině uživatelů stačí všechny bezplatné úložné prostory (pokud pravidelně nenahrávají XXX a warez Filmy … ). Co se ale ceny za pronajatý prostor týče je na tom nejlépe Mega, pak Microsoft Skydrive, za ním Google a na posledním Místě Dropbox (Upřímně nechápu, jak ho někdo může používat) …

Na internetu lze ale samozřejmě najít i další známý cloudová uložiště (SugarSync, Asus Webstorage, MediaFire a další …)